Producenci

Dla kogo luksusowa Denza w Polsce? Cztery modele od 359 do 855 tys. zł

Denza to marka premium koncernu BYD. Do Polski weszła w kwietniu 2026 z Z9 GT, a we wrześniu pokazała pełny cennik czterech modeli: od 359 040 zł do 855 360 zł. Każdy z nich celuje w innego klienta, a łączy je jedno: płacisz cenę europejskiego premium za markę, której w Polsce jeszcze nikt nie zna.

Cennik

ModelTypNapędCena od
Bao 5SUV terenowy na ramiePHEV359 040 zł
D9minivan 7-osobowyPHEV394 700 zł
Z9 GT DMshooting brakePHEV526 320 zł
Z9 GT EVshooting brakeBEV562 870 zł
Z Coupésportowe coupeBEV705 320 zł
Z SpiderroadsterBEV782 320 zł
Z Racingwersja torowaBEV855 360 zł

Ceny brutto według chip.pl i denza.com/pl, stan na 18.09.2026. W kwietniu Z9 GT EV kosztował od 511 700 zł, więc cena wzrosła o ponad 50 tys. zł.

Trzy z siedmiu wersji to czyste elektryki. Bestsellerem ma być hybryda plug-in, nie BEV.

Bao 5: dla kogoś, kto patrzy na Defendera

Denza Bao 5 Denza Bao 5. Fot. Denza

Bao 5 to SUV na ramie z niezależnym zawieszeniem i elektronicznymi blokadami mechanizmów różnicowych. Hybryda: benzynowe 1.5 (150 KM) plus dwa silniki elektryczne, łącznie 544 KM i 760 Nm, 0–100 km/h w 4,8 s. Bateria ok. 31,8 kWh, do 90 km na prądzie (WLTP). W wersji Ultimate jest zawieszenie hydrauliczne i prześwit do 310 mm.

ModelNapędCena od
Denza Bao 5 ElegancePHEV, 544 KM359 040 zł
Land Rover Defender 110diesel, 200 KM374 900 zł
Toyota Land Cruiser Invincible–408 900 zł
Land Rover Defender P400ePHEV, 404 KMponad 418 000 zł

Ceny konkurentów według otomoto.pl. Bao 5 jest najtańszy i najmocniejszy w tym zestawieniu. Wprost trzeba jednak dodać, że Defender i Land Cruiser mają za sobą dekady historii i sieć serwisową w każdym województwie, a to przekłada się na wartość przy odsprzedaży.

Ładowanie: DC do 100 kW, AC do 11 kW. Według dyrektora sprzedaży Denzy to Bao 5 ma być najpopularniejszym modelem marki w Polsce, w skali kilkuset sztuk rocznie.

Dla kogo: kierowca, który chce terenówki na ramie, krótkie dojazdy po mieście robi na prądzie, a markę traktuje drugorzędnie.

D9: dla rodziny albo firmy przewożącej gości

Denza D9 Denza D9. Fot. Denza

D9 to 7-osobowy minivan, hybryda plug-in z silnikiem 1.5 Ti. Bateria 58,5 kWh, do 210 km na prądzie i do 950 km łącznie. Ceny: 394 700 zł (Elegance) i 413 700 zł (Ultimate).

210 km zasięgu elektrycznego to więcej niż ma wiele hybryd plug-in. Przy ładowaniu w domu D9 może większość tygodnia jeździć bez benzyny.

Dla kogo: duża rodzina albo przewóz gości (hotel, transfery VIP), gdzie liczy się kabina, a nie osiągi.

Z9 GT: flagowiec dla klienta Porsche i Mercedesa

Denza Z9 GT Denza Z9 GT. Fot. Denza

Z9 GT to duży shooting brake w dwóch wersjach:

Dla kogo: klient segmentu luksusowych sedanów i GT, który chce czegoś innego niż niemiecka trójka i zaakceptuje mniejszą sieć dealerską.

Z: supersamochód dla kolekcjonera

Denza Z Denza Z. Fot. Denza

Trzy silniki, 1604 KM i 1204 Nm, bateria 76 kWh. Wersja Racing: 0–100 km/h w 1,96 s i 350 km/h prędkości maksymalnej. Zasięg WLTP od 380 km (Racing) do 410 km (Coupé).

Denza zapowiada sprzedaż Z w formule butikowej, do wybranych klientów.

Dla kogo: kolekcjoner i entuzjasta osiągów. Ten model buduje wizerunek marki, sprzedaży nie zrobi.

Ładowanie: Flash Charging na razie poza Polską

Denza promuje ładowanie Flash Charging z bateriami Blade: według producenta 10–70% w 5 minut i 10–97% w 9 minut. Moc szczytowa ładowarki to do 1000 kW. W Polsce takiej infrastruktury jeszcze nie ma. Pierwsza stacja ma powstać w 2026 roku, a do końca 2027 roku w Europie ma ich być ponad 3000.

Na zwykłej publicznej ładowarce DC te czasy są nieosiągalne. Mocy ładowania DC dla Z, Z9 GT i D9 producent w polskich materiałach nie podał.

Salony i serwis

Najsłabszy punkt marki to mała liczba salonów i serwisów. Przy autach za 400–800 tys. zł klient porównuje nie tylko auto, ale też to, jak daleko ma do serwisu i ile auto będzie warte za 3 lata.

Koszt ładowania hybrydy plug-in i elektryka na Twoich stawkach policzysz w kalkulatorze kosztu ładowania.

Źródła